Titulní strana  •  Služby  •  Plnění klimatizace…

Plnění klimatizaceVELMI OBLÍBENÉ

V automobilové branži se dnes hovoří o dvou typech klimatizace: manuální a automatické.

Manuální klimatizace pracuje stále a pouze na plný výkon, kdy řidič volí ovladačem úroveň míchání ochlazovaného a teplého vzduchu a také si sám určuje jeho množství, které proudí do kabiny.

Automatická klimatizace má svou vlastní řídící jednotku, která tyto úkony ve spojení s ovládáním příslušných klapek pracuje samostatně na základě řidičem navolené teploty. Oba druhy klimatizace mají pohon kompresoru řemenicí od motoru vedený většinou přes elektromagnetickou spojku, která funkci chladícího okruhu podle potřeby zapíná a vypíná.

Jaký je vlastně princip klimatizace?

Odpovídá funkci ledničky v domácnosti, která pracuje s uzavřeným oběhem chladiva. Kompresorem se nasává a stlačuje chladící médium v plynném stavu, a tím se ohřívá. Dále se ochlazuje proudem vzduchu v kondenzátoru umístěném obvykle před chladičem motoru, odkud se už v kapalném stavu a stále pod značným tlakem vede přes expanzní ventil do výparníku, v němž se rozpíná a mění se opět v plyn.

Údržba klimatizace

Doporučujeme všem majitelům vozidel s klimatizací, aby jedenkrát za rok provedli před letní sezónou údržbu klimatizace. Našem autoservisu jsme schopni plnit klimatizace plynem R134a (starší vozy) i ekologickým plynem R1234yf (nové vozy). Vaše auto napojíme na příslušnou plničku (podle typu chladiva) a zkontrolujeme těsnost celého systému. Uniklé chladivo doplníme nový. Jedině tak se dá zabezpečit bezproblémový chod celého klimatizačního systému.


Ceny:

Časová náročnost: 1 hod.

logo

MADOIL s.r.o.

Sovadinova 3552/10a, 690 02 Břeclav

Volejte ZDARMA: 800 213 214

objednavky@madoil.cz www.madoil-servis.cz www.madoil.cz

Po - Pá 7:00 - 15:30