Titulní strana  •  Služby  •  Čištění DPF filtrů…

Čištění DPF filtrů

Filtr pevných částic (často DPF – Diesel Particulate Filter) je zařízení odstraňující karcinogenní, velmi jemné prachové částice z výfukových plynů vozidel s naftovým motorem. Systém funguje na principu zachytávání pevných částic (PM – Particulate Matter) na porézním materiálu polo průchodných kanálků filtru.

Proč dochází k ucpávání DPF filtrů?

Pokud není skladba DPF filtru poškozena, není příčinou potíží s filtrem. Původem jsou nečistoty ve spalovacím prostoru motoru. Spalování ovlivňuje mnoho faktorů, především plná funkčnost všech součástí v oblasti sání (EGR systém, škrtící klapka, vzduchový filtr, sací potrubí a další), dále čistota a kvalita pohonných hmot, čistota vstřikovačů, správně vybraný a kvalitativně vyhovující motorový olej a případně použitá aditiva v oleji i v palivu.

Další příčinou potíží může být též nevhodný způsob jízdy (jízda více pod plynem při studeném motoru, ježdění krátkých tras s naftovým motorem apod.).

Palivový systém můžete vyčistit třemi způsoby:

  1. Přidáním aditivních přípravků do palivové nádrže, kdy dochází k pozvolnému čištění celého systému. Tato metoda čištění není nijak finančně náročná, ale její výsledný efekt není úplně na 100 %.
  2. Vytažení vstřikovacích jednotek z motoru s následným rozebráním, vyčištěním a seřízením. Tato možnost je však pracně a finančně vysoce náročná
  3. Napojení stávající palivový a vstřikovací systém na alternativní palivo obohacené speciálním detergentním přípravkem na dokonalou dekarbonizaci celého palivového a vstřikovacího systému.


FUELSYSTEM SERVE je přístroj pro efektivní a rychlé čištění vstřikovacího systému benzínových a naftových motorů, a to bez demontáže vstřikovacích jednotek. Toto čištění je určeno pro všechny benzínové vstřikovací systémy (karburátor, Motronic, Monojetronic, Renix, přímé vstřikování atd.) a naftové motory (s předkomůrkou, s přímým vstřikováním, Common Rail, Pumpe Düse). Tento systém je vhodný pro všechna osobní a nákladní vozidla, stacionární a lodní motory.


Ceny:

Časová náročnost: 3 hod.

logo

MADOIL s.r.o.

Sovadinova 3552/10a, 690 02 Břeclav

Volejte ZDARMA: 800 213 214

objednavky@madoil.cz www.madoil-servis.cz www.madoil.cz

Po - Pá 7:00 - 15:30